Announcements

Welcome to the home for York College Athletics.





 

Licensed to M & D Timing - Contractor License   HY-TEK's Meet Manager 3/12/2011
                            York Relays - 3/12/2011                            
                         York College of Pennsylvania                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1       Eppler, Craig       FR York (Pa.)          16:25.00   17:26.15  
  2       Pointer, Maurice       thoroughbred                   17:59.75  
 --     3 LoBianco, Stephen      Unattached                          DNF  
 
Event 2  Women 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       McElhany, Katelynd  SR Washington a         1:09.00    1:08.54  
  2       Kellon, Jaclyn      SO Goucher              1:08.00    1:08.66  
  3       Poinsett, Meghan    FR Washington a         1:10.00    1:13.41  
  4       Carbonell, Christi  SO York (Pa.)                      1:22.70  
 
Event 3  Men 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Edwards, Ben        SR York (Pa.)             55.00      57.11  
  2       French, Gregory     JR Washington a           58.00      58.26  
  3       Wang, Bryant        JR Washington a         1:00.00      59.80  
  4       Kletzli, Paul       FR York (Pa.)             57.00    1:01.62  
  5       Corrigan, Joe       FR York (Pa.)           1:00.00    1:08.66  
 
Event 4  Women 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1       Redman, Kenyetta    FR York (Pa.)                        13.16q -1.0 
  2       Spence, Donteris    FR York (Pa.)                        13.48q -1.0 
 
Event 4  Women 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1       Redman, Kenyetta    FR York (Pa.)             13.16                     
  2       Spence, Donteris    FR York (Pa.)             13.48                     
 
Event 5  Men 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
  1       Hockman, Taylor     JR Washington a                      11.62q -2.5  2 
  2       Evans III, William  SO Goucher                11.13      12.01q -2.5  2 
  3       Ruggeri, Salvatore  SR Washington a                      12.13q -2.9  1 
  4       Combine, Joseph     SR Washington a                      12.17q -2.9  1 
  5       White, Le Von       JR York (Pa.)                        12.33q -2.5  2 
  6       Johns, Yorel           thoroughbred           12.00      12.45q -2.9  1 
  7       Watson, Julian      SO York (Pa.)                        12.61q -2.5  2 
  8       Carlisle, James     FR Washington a                      13.14q -2.5  2 
 
Event 5  Men 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1       Hockman, Taylor     JR Washington a           11.62      11.60  -0.1 
  2       Ruggeri, Salvatore  SR Washington a           12.13      11.93  -0.1 
  3       Combine, Joseph     SR Washington a           12.17      12.07  -0.1 
  4       Johns, Yorel           thoroughbred           12.45      12.41  -0.1 
  5       White, Le Von       JR York (Pa.)             12.33      12.69  -0.1 
  6       Carlisle, James     FR Washington a           13.14      13.10  -0.1 
Preliminaries
  2       Evans III, William  SO Goucher                12.01                  
  7       Watson, Julian      SO York (Pa.)             12.61                  
 
Event 6  Women Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 York (Pa.)  'A'                                             14:23.93  
 
Event 7  Men Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 York (Pa.)  'A'                                  11:19.78   11:41.58  
 
Event 8  Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Washington and Jefferson  'A'                       53.00      50.62  
  2 York (Pa.)  'A'                                                53.46  
 
Event 9  Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Washington and Jefferson  'A'                       46.00      44.09  
  2 York (Pa.)  'A'                                     43.10      44.83  
  3 York (Pa.)  'B'                                     43.10      45.81  
 
Event 10  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Zidanic, Katelynn   FR Goucher                        12:52.19  
 
Event 11  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Friesema, Andrew    SR York (Pa.)          10:04.02   10:15.10  
  2       Manta, Nick         SO Goucher             11:15.00   11:14.47  
 --     3 LoBianco, Stephen      Unattached                          DNF  
 
Event 12  Women 1600 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goucher  'A'                                                 4:50.47  
     1) Kellon, Jaclyn SO               2) Macaluso, Dana SR              
     3) Biggers, Caitlin JR             4) Porter, Jewell SO              
 -- York (Pa.)  'A'                                   4:10.00         DQ   out of exchange zone
     1) Redman, Kenyetta FR             2) Spence, Donteris FR            
     3) Montello, Allyson SR            4) Stickle, Amy SO                
 
Event 13  Men 1600 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 York (Pa.)  'A'                                              4:05.72  
     1) Camodeca, Christopher JR        2) Kletzli, Paul FR               
     3) Patrice, Chris FR               4) Quill, Tyler SO                
  2 York (Pa.)  'B'                                              4:12.41  
     1) Watson, Julian SO               2) Nelson, Caleb SO               
     3) Randise, Chris FR               4) Amatuccio, Michael JR          
 
Event 14  Women 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Parshall, Mandy     JR York (Pa.)           5:00.00    5:05.04  
  2       Phillips, Megan     FR York (Pa.)           5:07.81    5:21.45  
  3       Procario, Laura     SR Washington a         5:30.00    5:24.68  
  4       Staab, Shea         FR Goucher                         5:45.24  
  5       Rivera, Metzli      FR Washington a         5:55.00    6:01.15  
  6       Loy, Kaitlyn        JR Washington a         6:10.00    6:14.11  
  7       Borys, Laura        JR Goucher                         6:16.85  
  8       Koziel, Barbara     SR Goucher              6:05.82    6:24.58  
 
Event 15  Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Ryan, Scott         SO Washington a         4:15.00    4:12.51  
  2       Moyer, Tim             Unattached           4:15.00    4:18.36  
  3       Kopchick, Benjamin  SO Washington a         4:15.00    4:20.04  
  4       Hartung, Tim        FR York (Pa.)           4:10.00    4:23.39  
  5       Childres, Steve     SO York (Pa.)           4:10.00    4:25.30  
  6       Foudos, Louis       SR Unattached           4:30.00    4:28.45  
  7       Howard, Andrew      SR Washington a         4:25.00    4:31.00  
  8       Medley, Remus          thoroughbred         4:40.00    4:38.72  
  9       Hanne, Bradley      FR Washington a         4:55.00    4:42.73  
 10       Mey, Alexander      FR Washington a         4:50.00    4:47.11  
 11       Gethins, Andrew     JR Goucher              4:51.45    4:56.20  
 12       Bocchine, Anthony   FR Washington a         5:10.00    4:56.20  
 13       Geller, Hugh        FR Goucher                         5:00.11  
 14       Shalamanova, Georg  JR Goucher                         5:01.57  
 
Event 16  Women 100 Meter Hurdles Relay
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1       McElhany, Katelynd  SR Washington a                      15.85  -1.7 
  2       Poinsett, Meghan    FR Washington a                      17.64  -1.7 
  3       Henry, Chitom       SO York (Pa.)             17.76      18.71  -1.7 
  4       Jackson, Meaghan    SO York (Pa.)             19.87      20.23  -1.7 
 
Event 17  Men 110 Meter Hurdles Relay
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1       French, Gregory     JR Washington a                      16.10  -2.0 
  2       Wang, Bryant        JR Washington a                      16.89  -2.0 
 
Event 18  Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Wuenstel, Michelle  SR Washington a           59.27      58.30   2 
  2       Mangold, Cheyenne   FR Washington a         1:03.00    1:00.30   2 
  3       Lee, Laura          FR Washington a         1:05.39    1:05.98   2 
  4       Guzenski, Christy   FR York (Pa.)           1:07.00    1:08.78   1 
  5       Mosi, Brittany      SO Washington a         1:15.00    1:12.62   1 
 
Event 19  Men 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Gautier, Brian      FR Goucher                54.02      52.78  
  2       White, Le Von       JR York (Pa.)             55.00      54.60  
  3       Medley, Remus          thoroughbred           56.00      56.17  
  4       Corrigan, Joe       FR York (Pa.)             54.00      56.59  
  5       Kemp, Ryan          SO Washington a                      56.74  
 
Event 20  Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1     4 Gormley, Jenna         Unattached                     20:38.47  
  2       Thompson, Corie     JR York (Pa.)                     21:14.50  
  3       Wilson, Tuesday     SO York (Pa.)                     21:37.93  
  4       Colantuono, Laura   SR York (Pa.)                     21:50.28  
  5       Peller, Abby        FR York (Pa.)                     22:25.18  
 
Event 21  Women 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Washington and Jefferson  'A'                     2:00.00    1:59.18  
     1) Risley, Tierney JR              2) Coffey, Lindsey FR             
     3) Oberg, Erin FR                  4) Mosi, Brittany SO              
  2 York (Pa.)  'B'                                              2:02.37  
     1) Redman, Kenyetta FR             2) Mangano, Dana SO               
     3) Jackson, Meaghan SO             4) Carbonell, Christina SO        
  3 York (Pa.)  'A'                                              2:03.55  
     1) Spence, Donteris FR             2) Henry, Chitom SO               
     3) Guzenski, Christy FR            4) Carroll, Michelle JR           
  4 Goucher  'A'                                      1:58.38    2:07.02  
     1) Macaluso, Dana SR               2) Biggers, Caitlin JR            
     3) Porter, Jewell SO               4) Kellon, Jaclyn SO              
 
Event 22  Men 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goucher  'A'                                                 1:35.56  
     1) Falk, Doug FR                   2) Gautier, Brian FR              
     3) Litz, Chris SR                  4) Evans III, William SO          
  2 Washington and Jefferson  'A'                     1:37.00    1:37.42  
     1) Combine, Joseph SR              2) Ruggeri, Salvatore SR          
     3) Comly, Samuel FR                4) Carlisle, James FR             
  3 York (Pa.)  'A'                                              1:41.39  
     1) Patrice, Chris FR               2) Randise, Chris FR              
     3) Nelson, Caleb SO                4) Kletzli, Paul FR               
  4 York (Pa.)  'B'                                              1:42.61  
     1) Gray, Greg FR                   2) Cavaluchi, Phil SO             
     3) Camodeca, Christopher JR        4) Edwards, Ben SR                
 
Event 23  Women 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 York (Pa.)  'A'                                  10:00.00   10:30.37  
     1) Parshall, Mandy JR              2) Montello, Allyson SR           
     3) Spaniol, Anna JR                4) Phillips, Megan FR             
  2 York (Pa.)  'B'                                             11:16.98  
     1) McCracken, Chelsea SO           2) Stickle, Amy SO                
     3) Berninger, Rachel FR            4) Colantuono, Laura SR           
  3 Goucher  'A'                                     11:00.00   11:32.98  
     1) Borys, Laura JR                 2) Koziel, Barbara SR             
     3) Staab, Shea FR                  4) Burr, Taylor FR                
  4 Washington and Jefferson  'A'                    10:45.00   11:48.75  
     1) Rivera, Metzli FR               2) Procario, Laura SR             
     3) Ruhkamp, Kia FR                 4) Loy, Kaitlyn JR                
 
Event 24  Men 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Washington and Jefferson  'A'                     8:40.00    8:42.59  
     1) Kopchick, Benjamin SO           2) Ryan, Scott SO                 
     3) Howard, Andrew SR               4) Mey, Alexander FR              
  2 York (Pa.)  'A'                                              9:03.77  
     1) Hartung, Tim FR                 2) Childres, Steve SO             
     3) Robertson, Aaron FR             4) Friesema, Andrew SR            
  3 Goucher  'A'                                      9:29.00    9:39.46  
     1) Geller, Hugh FR                 2) Gethins, Andrew JR             
     3) Shalamanova, Georgi JR          4) Manta, Nick SO                 
 
Event 25  Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Washington and Jefferson  'A'                     4:13.77    4:14.38  
     1) Mangold, Cheyenne FR            2) Poinsett, Meghan FR            
     3) Lee, Laura FR                   4) Wuenstel, Michelle SR          
  2 Goucher  'A'                                      4:32.65    4:38.09  
     1) Kellon, Jaclyn SO               2) Macaluso, Dana SR              
     3) Biggers, Caitlin JR             4) Johnson, Questina SR           
  3 York (Pa.)  'A'                                              4:59.32  
     1) Carroll, Michelle JR            2) Carbonell, Christina SO        
     3) Guzenski, Christy FR            4) Paczynski, Kate JR             
 
Event 26  Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 York (Pa.)  'A'                                              3:46.09  
     1) White, Le Von JR                2) Corrigan, Joe FR               
     3) Quill, Tyler SO                 4) Amatuccio, Michael JR          
  2 Washington and Jefferson  'A'                     3:45.00    3:49.37  
     1) Piscatelli, Thaddeus FR         2) Wang, Bryant JR                
     3) Hanne, Bradley FR               4) Bocchine, Anthony FR           
 
Event 27  Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Rowlands, Laura     FR York (Pa.)             1.62m      1.57m    5-01.75 
     1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 
        O    O   XO   XO  XXX 
  2       Coffey, Lindsey     FR Washington a           1.55m      1.47m    4-09.75 
     1.47 1.52 
        O  XXX 
  3       Guzenski, Christy   FR York (Pa.)             1.51m     J1.47m    4-09.75 
     1.42 1.47 1.52 
       XO   XO  XXX 
  4       Oberg, Erin         FR Washington a           1.47m      1.42m    4-07.75 
     1.37 1.42 1.47 
        O    O  XXX 
  5       Corcoran, Catherin  JR Washington a                     J1.42m    4-07.75 
     1.37 1.42 1.47 
        O   XO  XXX 
  6       Dougherty, Katrina  FR Washington a           1.43m      1.37m    4-06.00 
     1.37 1.42 
      XXO  XXX 
 
Event 28  Men High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1     2 Krotzer, Nathan        Unattached             1.92m      1.88m    6-02.00 
     1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 2.00 
        P    P    O    O    O  XXX 
  2       Comly, Samuel       FR Washington a           1.85m      1.83m    6-00.00 
     1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 
        P    O    O    O  XXX 
  3       Falk, Doug          FR Goucher                1.88m      1.78m    5-10.00 
     1.68 1.73 1.78 1.83 
        P    O   XO  XXX 
  3       Evans III, William  SO Goucher                1.83m      1.78m    5-10.00 
     1.68 1.73 1.78 1.83 
        O    O   XO  XXX 
  5       Rogers, Zachary     FR York (Pa.)                        1.73m    5-08.00 
     1.68 1.73 1.78 
        O    O  XXX 
  6       Quill, Tyler        SO York (Pa.)             1.77m      1.68m    5-06.00 
     1.68 1.73 
      XXO  XXX 
 
Event 29  Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Rizzardo, Caitlin   SR York (Pa.)             3.04m      2.59m    8-06.00 
     2.44 2.59 2.74 
      XXO   XO  XXX 
  2       Seitz, Nicole       FR York (Pa.)             2.45m      2.13m    6-11.75 
     2.13 2.29 
        O  XXX 
 
Event 30  Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
 --       Paulovich, Nichola  SO York (Pa.)             3.50m         NH            
     3.35 
      XXX 
 --       Schober, Zach       FR York (Pa.)                           NH            
     3.35 
      XXX 
 --       Kriesmer, Zak       FR York (Pa.)             3.35m         NH            
     3.35 
      XXX 
 --       Litz, Chris         SR Goucher                4.60m         NH            
     3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.57 
        P    P    P    P    P    P    P  XXX 
 --       Piscatelli, Thadde  FR Washington a           4.15m         NH            
     3.35 
      XXX 
 
Event 31  Women Long Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1       Spence, Donteris    FR York (Pa.)             4.75m      4.94m  +0.0  16-02.50 
     FOUL(+0.0) 4.66m(-3.4) 4.94m(+0.0) 4.70m(-0.1) 4.54m(+0.0) 4.43m(+0.0)
  2       Rowlands, Laura     FR York (Pa.)             4.73m      4.81m  +0.0  15-09.50 
     4.63m(-0.1) 4.34m(+0.0) 4.72m(+0.0) 4.81m(+0.0) PASS      PASS     
  3       Macaluso, Dana      SR Goucher                4.79m      4.79m  -1.4  15-08.75 
     FOUL(0.8) FOUL(-1.8) 4.43m(+0.0) 4.69m(+0.0) FOUL(-0.1) 4.79m(-1.4)
  4       Mangold, Cheyenne   FR Washington a                      4.66m  -0.1  15-03.50 
     4.66m(-0.1) 4.50m(+0.0) 4.47m(-0.1) 4.41m(+0.0) 4.41m(-0.8) 4.27m(-2.9)
  5       Coffey, Lindsey     FR Washington a                      4.63m  -0.2  15-02.25 
     4.63m(-0.2) FOUL(+0.0) FOUL(-0.2) 3.98m(+0.0) 4.58m(-2.7) 4.45m(-0.3)
  6       Mangano, Dana       SO York (Pa.)             4.23m      4.15m   0.3  13-07.50 
     4.15m(0.3) 4.11m(-1.1) 4.07m(-0.3) 3.71m(+0.0) 3.82m(+0.0) 3.92m(-3.7)
 
Event 32  Men Long Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1       Hockman, Taylor     JR Washington a           6.96m      6.47m  +0.0  21-02.75 
     6.47m(+0.0) FOUL(-2.8) FOUL(-2.6) 6.37m(-1.4) FOUL(-3.3) FOUL(0.1)
  2       Bowers, Jerry       SO York (Pa.)             6.42m      6.12m  -2.2  20-01.00 
     FOUL(-2.3) 6.05m(-3.4) 5.97m(+0.0) 6.12m(-2.2) 6.02m(0.4) PASS     
  3       Cavaluchi, Phil     SO York (Pa.)             6.46m      6.10m  -0.6  20-00.25 
     5.71m(-1.8) 6.02m(+0.0) 6.10m(-0.6) 5.93m(-0.6) 6.01m(+0.0) PASS     
  4       Gray, Greg          FR York (Pa.)             6.42m      5.91m  +0.0  19-04.75 
     FOUL(-2.5) 5.73m(-2.2) 5.70m(-2.4) 5.53m(-2.2) 5.91m(+0.0) PASS     
  5       Wang, Bryant        JR Washington a                      5.89m  -2.4  19-04.00 
     FOUL(+0.0) 5.53m(-2.3) FOUL(-0.7) 5.59m(-3.5) 5.70m(-2.5) 5.89m(-2.4)
  6       French, Gregory     JR Washington a           6.24m      5.54m  -1.9  18-02.25 
     FOUL(-1.6) FOUL(-3.3) 5.15m(-0.1) 5.54m(-1.9) FOUL(+0.0) FOUL(-1.6)
  7       Watson, Julian      SO York (Pa.)                        5.36m  -2.5  17-07.00 
     FOUL(+0.0) 4.84m(-3.8) 5.06m(-4.6) FOUL(-1.5) 5.36m(-2.5) FOUL(+0.0)
 
Event 33  Women Triple Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1       Rowlands, Laura     FR York (Pa.)            11.35m     10.53m  -2.0  34-06.75 
     FOUL(-2.1) 10.53m(-2.0) PASS(+0.0) PASS(+0.0) PASS(+0.0) PASS(+0.0)
  2       Thompson, Taylor    JR Washington a           9.83m      9.93m  -1.2  32-07.00 
     9.51m(-1.8) 9.93m(-1.2) 9.69m(-0.3) 9.22m(-2.2) 9.36m(-2.7) 9.55m(-1.5)
  3       Oberg, Erin         FR Washington a           9.36m      9.36m  +0.0  30-08.50 
     9.12m(+0.0) 9.36m(+0.0) 8.90m(-2.5) 9.13m(-1.3) FOUL(+0.0) FOUL(-4.3)
  4       Mangano, Dana       SO York (Pa.)             9.07m      9.33m  +0.0  30-07.50 
     FOUL(-4.3) FOUL(-0.9) 8.87m(-0.6) 9.33m(+0.0) 9.19m(-3.9) FOUL(+0.0)
 
Event 34  Men Triple Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1       Hockman, Taylor     JR Washington a          13.90m     13.39m  -3.9  43-11.25 
     FOUL(-0.4) 13.39m(-3.9) FOUL(-2.0) FOUL(-1.5) 11.12m(-1.1) 11.81m(-1.8)
  2       French, Gregory     JR Washington a          13.06m     12.52m  -0.1  41-01.00 
     12.18m(-2.6) PASS(+0.0) PASS(+0.0) 12.23m(-1.2) FOUL(-0.5) 12.52m(-0.1)
  3       Rogers, Zachary     FR York (Pa.)                       11.87m  -1.6  38-11.50 
     FOUL(-0.2) 11.87m(-1.6) FOUL(-3.8) 11.35m(-0.3) 11.71m(0.1) FOUL(+0.0)
  4       Wang, Bryant        JR Washington a                     11.81m  -0.1  38-09.00 
     11.46m(0.1) FOUL(+0.0) 10.95m(-0.2) FOUL(+0.0) 11.81m(-0.1) 11.42m(+0.0)
  5       Gray, Greg          FR York (Pa.)            11.85m     11.26m  -2.4  36-11.50 
     FOUL(-0.5) FOUL(-4.6) 11.26m(-2.4) PASS(+0.0) PASS(+0.0) PASS(+0.0)
 
Event 35  Women Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Cooney, Abby        SR Goucher               32.88m     28.57m      93-09 
      28.57m  FOUL  27.78m  FOUL  FOUL  FOUL
  2       Smith, Chloe        FR Washington a                     28.27m      92-09 
      26.94m  27.47m  28.27m  21.80m  22.64m  FOUL
  3       Straub, Harley      FR Washington a                     26.57m      87-02 
      26.52m  26.57m  24.67m  FOUL  24.20m  25.23m
  4       Jackson, Meaghan    SO York (Pa.)                       22.20m      72-10 
      FOUL  FOUL  FOUL  19.20m  22.20m  FOUL
  5       Shinn, Katie        SO York (Pa.)                       20.37m      66-10 
      19.61m  20.37m  FOUL  FOUL  19.35m  19.68m
 
Event 36  Men Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Harrison, Steve        Unattached            36.84m     36.94m     121-02 
      FOUL  34.30m  36.94m  36.22m  35.98m  35.57m
  2       Raywood, Zack       SR York (Pa.)                       36.33m     119-02 
      FOUL  36.33m  FOUL  FOUL  34.71m  FOUL
  3       Bailey, Marcus      FR York (Pa.)                       33.84m     111-00 
      31.94m  FOUL  FOUL  FOUL  33.84m  FOUL
  4       Dubos, Austin       JR York (Pa.)                       32.62m     107-00 
      FOUL  FOUL  FOUL  32.62m  30.60m  32.56m
  5       Goldberg, Steven    JR York (Pa.)                       25.55m      83-10 
      FOUL  25.55m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  6       Kristl, Michael     FR Goucher                          25.16m      82-06 
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  25.16m  FOUL
  7       Rehenan, Mark       JR Goucher               28.95m     23.32m      76-06 
      FOUL  23.32m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 37  Women Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Cooney, Abby        SR Goucher               41.81m     35.00m     114-10 
      FOUL  31.40m  FOUL  33.63m  35.00m  FOUL
  2       Shinn, Katie        SO York (Pa.)            29.36m     31.94m     104-09 
      31.94m  28.40m  FOUL  28.55m  27.00m  29.22m
  3       Jackson, Meaghan    SO York (Pa.)                       21.47m      70-05 
      21.33m  FOUL  18.52m  FOUL  20.50m  21.47m
  4       Mogel, Stefanie     SO Washington a                     19.98m      65-07 
      FOUL  FOUL  19.00m  FOUL  19.98m  FOUL
 
Event 38  Men Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Raywood, Zack       SR York (Pa.)            36.30m     33.93m     111-04 
      FOUL  32.40m  33.93m  FOUL  FOUL  FOUL
  2       Rehenan, Mark       JR Goucher               32.21m     32.10m     105-04 
      31.00m  29.90m  FOUL  32.10m  28.00m  31.58m
  3       Goldberg, Steven    JR York (Pa.)                       29.78m      97-08 
      29.24m  FOUL  29.78m  FOUL  29.55m  29.00m
  4       Kosh, Lovell        JR Goucher               39.91m     27.90m      91-06 
      27.90m  FOUL  FOUL  FOUL  24.58m  FOUL
 
Event 39  Women Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Corcoran, Catherin  JR Washington a                     34.50m     113-02 
      32.70m  29.90m  32.50m  33.75m  29.63m  34.50m
  2       Roberts, Haley      FR Washington a                     27.35m      89-09 
      FOUL  24.24m  24.67m  26.10m  23.47m  27.35m
  3       Mogel, Stefanie     SO Washington a                     24.32m      79-09 
      FOUL  24.32m  22.13m  22.46m  FOUL  22.86m
  4       Seitz, Nicole       FR York (Pa.)                        7.75m      25-05 
      FOUL  FOUL  7.75m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 40  Men Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Raywood, Zack       SR York (Pa.)            56.73m     47.75m     156-08 
      43.62m  FOUL  45.23m  47.75m  FOUL  43.21m
  2       Dubos, Austin       JR York (Pa.)                       35.18m     115-05 
      28.97m  27.83m  32.77m  34.50m  35.18m  32.90m
 
Event 41  Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Smith, Chloe        FR Washington a          11.98m     10.61m   34-09.75 
      10.43m  FOUL  10.12m  10.61m  9.73m  9.96m
  2       Jackson, Meaghan    SO York (Pa.)            10.62m     10.34m   33-11.25 
      10.28m  9.50m  9.08m  9.96m  9.50m  10.34m
  3       Straub, Harley      FR Washington a                     10.27m   33-08.50 
      10.27m  9.22m  9.97m  9.74m  9.88m  9.88m
  4       Cooney, Abby        SR Goucher                9.79m      9.44m   30-11.75 
      8.96m  9.44m  8.97m  FOUL  8.36m  8.56m
  5       Johnson, Questina   SR Goucher                           7.94m   26-00.75 
      7.94m  7.67m  7.62m  6.97m  7.43m  6.88m
  6       Henry, Chitom       SO York (Pa.)                        6.92m   22-08.50 
      6.92m  6.52m  6.70m  6.17m  6.38m  5.97m
 
Event 42  Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1     1 Agoris, Nick           Unattached            12.19m     11.89m   39-00.25 
      11.78m  11.85m  11.89m  11.79m  11.86m  11.68m
  2       Dubos, Austin       JR York (Pa.)            12.19m     11.59m   38-00.25 
      10.99m  11.47m  11.59m  11.56m  FOUL  FOUL
  3       Harrison, Steve        Unattached            11.41m     11.25m   36-11.00 
      11.00m  FOUL  11.03m  11.10m  11.25m  FOUL
  4       Kosh, Lovell        JR Goucher               11.44m     11.17m   36-07.75 
      11.14m  10.23m  11.17m  11.07m  10.96m  PASS
  5       Bailey, Marcus      FR York (Pa.)            10.84m     10.97m   36-00.00 
      FOUL  10.77m  10.44m  10.49m  10.70m  10.97m
  6       Goldberg, Steven    JR York (Pa.)            11.61m     10.95m   35-11.25 
      10.10m  9.45m  10.56m  10.65m  10.95m  10.60m
  7       Raywood, Zack       SR York (Pa.)                       10.84m   35-06.75 
      FOUL  10.24m  10.51m  10.49m  FOUL  10.84m
  8       Rehenan, Mark       JR Goucher               10.26m     10.02m   32-10.50 
      8.80m  9.29m  10.02m  9.55m  7.62m  8.85m

View: Mobile | Desktop